Znowu skarga na drogowców

Mieszkańcy Łukówka w gminie Sawin skarżą się na prace remontowe przy powiatowej drodze w ich wsi. Interpelację w tej sprawie złożył radny Stefan Sakowski. Wcześniej upominał się o poprawki przy nowej powiatówce w Sawinie.

– Na prośbę mieszkańców Łukówka zwracam się prośbą o remonty na drodze. W okolicy świetlicy wiejskiej były prace polegające na odtworzeniu rowów odwadniających, przepustów – mówił.

Według skarg mieszkańców rów nie spełnia swojej roli, bo nie ma odpowiednio pochyłego zbocza. – Przez to woda wymywa podłoże, tworzą się wyrwy przy krawędzi jezdni a to może prowadzić do wypadku. Z drugiej strony ulicy natomiast nie ma rowu – mówi S. Sakowski. Radny dołączył zdjęcia, na których widać jak zapada się pobocze.

Wcześniej radny zwracał uwagę na mankamenty przy nowej drodze powiatowej w Sawinie. Mieszkańcy skarżą się, że chodnik z jednej strony drogi jest poniżej poziomu jezdni i podczas deszczu jest zalewany. Przy drodze brakuje studzienek kanalizacyjnych, które odebrałyby nadmiar wody. Radny zwracał też uwagę, że nie do wszystkich posesji wykonano wjazdy z kostki betonowej, są takie, do których usypano je ze żwiru. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here