Znowu zatankujesz w Rejowcu

Lada dzień rozpocznie się budowa jednej z dwóch stacji paliw w Rejowcu. Pierwsza z inwestycją ruszy firma Darex, która ma już kilka stacji w regionie. Budowę stacji zapowiadał też już od dawna miejscowy przedsiębiorca Tadeusz Liszewski.

W lipcu informowaliśmy, że do budowy stacji paliw w Rejowcu przymierzają się dwaj inwestorzy. Od lat inwestycję planował miejscowy przedsiębiorca Tadeusz Liszewski, który ma spory teren przed skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej z ul. Przemysłową. Do budowy nie doszło, bo przedsiębiorca starał się przesunąć linię zabudowy bliżej drogi. Z zamiarów, jak sam mówił, nie rezygnuje. Nawet pomimo tego, że kilkaset metrów dalej do budowy stacji przymierza się chełmska firma Darex. Pod jej marką w regionie funkcjonuje już kilka stacji paliw. Podobno Darex też miał kłopoty formalne, bo Zarząd Dróg Wojewódzkich nie chciał wyrazić firmie zgody na oddzielny wjazd i wyjazd z działki. Przez to inwestycja opóźniła się.
– Z tego, co wiem, jest już pozytywna decyzja w sprawie oddzielnych wjazdów na posesję i lada moment ruszy budowa stacji – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca.
Projekt zakłada nie tylko wiatę z dystrybutorami, ale budynek sklepu i myjnię. (bf)