Zostaw 1% podatku w Lublinie

W ubiegłym tygodniu w miasto ruszyli promotorzy akcji ProcentujeMY, którzy rozmawiali z mieszkańcami o tym, dlaczego warto zostawić 1% w Lublinie. Rozdawali też foldery prezentujące lokalne organizacje, które zgłosiły się do projektu

21 lokalnych organizacji pożytku publicznego zgłosiło się do akcji ProcentujeMY, organizowanej przez SKENDE i IKEA we współpracy z urzędem miasta. Skorzystają one z darmowej promocji i warsztatów, a na zakończenie zaprezentują się mieszkańcom Lublina podczas Wielkiego Finału, zaplanowanego na najbliższy weekend.


Wszystko po to, aby zachęcić lublinian do przekazywania 1% podatku m.in. na stowarzyszenia i fundacje, które działają na terenie naszego miasta. Akcja została objęta honorowym patronatem Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina.

Organizatorzy akcji ProcentujeMY chcą pokazać, że warto zaangażować się lokalnie i wspierać OPP realizujące inicjatywy w Lublinie. – Wpisując KRS organizacji, która działa w naszym mieście, mamy realny wpływ na to, czy w Lublinie powstanie jeszcze więcej ciekawych inicjatyw. Pieniądze, które przekażemy w ten sposób, będą mogły być spożytkowane na wsparcie istniejących projektów lub przyczynić się do stworzenia nowych. Ważne, aby przed podjęciem decyzji wiedzieć, czym zajmuje się konkretna organizacja i świadomie przekazać jej 1% – mówi Piotr Choroś z Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta.

Kampania zakłada promocję organizacji, które zaangażowały się w projekt. Na ulicach Lublina już w ubiegłym tygodniu pojawili się specjalni promotorzy akcji, którzy rozmawiali z mieszkańcami o tym, dlaczego warto zostawić 1% w Lublinie. Rozdawali też foldery prezentujące lokalne organizacje, które zgłosiły się do projektu. Materiały są dostępne także w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz na stronie internetowej SKENDE.

Dodatkowo 28 marca można przyjść do centrum handlowego i wziąć udział w warsztatach, które zostaną poprowadzone przez dwie lokalne organizacje: Fundację Teatrikon i Stowarzyszenie Młodych Naukowców, wspierające Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Lublinie.

Kampania kończy się w najbliższy weekend, kiedy odbędzie się Wielki Finał ProcentujeMY. W przestrzeniach SKENDE i IKEA mieszkańcy Lublina spotkają się z przedstawicielami organizacji, które biorą udział w projekcie. Będzie można odwiedzić ich stoiska promocyjne, porozmawiać z przedstawicielami i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Odbędą się także kreatywne warsztaty, niecodzienne wystawy, pokazy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy znają organizacje pozarządowe, które działają w naszym mieście, dlatego stworzyliśmy im możliwość bezpłatnej prezentacji. Ale to nie wszystko. Chcieliśmy też wesprzeć ich w rozwoju, dlatego organizacje, które zgłosiły się do projektu wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach, które pomogą im rozwijać swoją działalność. Część z nich skorzysta też z darmowej sesji zdjęciowej i otrzyma gotowy spot reklamowy – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

BAS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here