Zrewanżowali się rywalom za porażkę z pierwszej rundy

Po sobotnim, zwycięskim meczu z AGH AZS humory siatkarzom LUK Politechniki dopisywały. Nie ma się co dziwić. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty i z 43 punktami oraz bilansem 14 wygranych i 8 porażek umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Lublinianie tracą do drugiego w klasyfikacji BBTS Bielsko-Biała zaledwie punkt

Siatkarze LUK Politechniki Lublin zrewanżowali się AGH AZS Kraków za wyjazdową porażkę doznaną pod Wawelem w I rundzie rozgrywek. W sobotnim meczu 22. kolejki Krispol I Ligi podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka rozprawili się z rywalami już w trzech setach.

Kluczowy dla losów spotkania był pierwszy, niezwykle wyrównany set wygrany przez lubelskich akademików na przewagi – 30:28! W końcówce tej partii dzięki udanym zagraniom Damiana Wierzbickiego i Kamila Szaniawskiego gospodarzom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pozostałe dwie partie były z tych bez historii. Drugiego seta LUK Politechnika wygrała do 16, trzeciego do 18.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) został wybrany Sławomir Stolc, który wspólnie z Wierzbickim poprowadził lubelski zespół do efektownej wygranej, pozwalającej umocnić się naszej drużynie na trzecim miejscu w ligowej tabeli i być już pewnym gry w fazie play-off. MAG

LUK Politechnika Lublin – AGH AZS Kraków 3:0 (30:28, 25:16, 25:18)

LUK Politechnika: Zrajkowski (2), Wierzbicki (21), Stolc (18), Rusin (14), Oroń (3), Szaniawski (7), Takahashi (libero) oraz Pałka, Durski, Giza (1), Goss.
AGH AZS: Jankiewicz, Gąsior (17), Naliwajko (5), Łaba (8), Macyra (7), Piwowarczyk (4), Stąsiek (libero) oraz Fenoszyn (1), Olejnik, Janusz, Witek (1), Szewczyk, Czyrek (libero).