Zrób krok do kariery

Dni Kariery z WSSP co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie organizuje 10 marca br. Dzień Kariery. Uczelnia zaprasza swoich studentów i absolwentów oraz wszystkie osoby szukające pracy.


Dzień Kariery to jednodniowe wydarzenie gromadzące najlepsze polskie i zagraniczne firmy oferujące staże i praktyki. W jego trakcie odbędą się m.in. warsztaty dla młodych ludzi, podczas których dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie aplikować na różne stanowiska, jak napisać dobre CV i list motywacyjny. Specjalne zajęcia poświęcone będą także możliwościom związanym z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości funkcjonującego przy WSSP.

Przedstawiona zostanie również oferta studiów podyplomowych i możliwości wyjazdów w ramach programu Erasmus+. Zaplanowano także spotkanie pracodawców z władzami poszczególnych wydziałów, którego rezultatem mają być zmiany w programie studiów dostosowujące go do potrzeb rynku pracy.

– Kluczowym atutem obecności kandydatów podczas tego wydarzenia, poza aspektem informacyjnym, jest to, że w trakcie Dnia Kariery kandydaci będą mieli możliwość bezpośrednio aplikować na interesujące ich stanowiska – podkreśla Anna Szczepaniak, koordynator Dnia Kariery z WSSP. – Tym bardziej, że kontakt z pracodawcą odbywa się w warunkach zdecydowanie mniej stresujących niż podczas klasycznej rozmowy kwalifikacyjnej i z pewnością ma to wpływ na bardziej korzystną autoprezentację kandydatów – dodaje.

30 firm i instytucji oferujących karierę

– W Dniu Kariery na naszej uczelni weźmie udział ok. 30 firm i instytucji z Polski i zagranicy. Udział zgłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Urząd Miasta Lublin, Fundacja Instytut na rzecz Państwa Prawa, które przeprowadzą spotkania informacyjne w zakresie doradztwa zawodowego, autoprezentacji i formalno-prawnych uwarunkowań dotyczących zatrudnienia cudzoziemców – wylicza pani koordynator.

Obecne będą także firmy i instytucje wspierające zatrudnienie osób niepełnosprawnych (Fundacja Heros, Fundacji Fuga Mundi), a także firmy oferujące pracę i staże dla pielęgniarek w Norwegii (NORINT Agencja Pośrednictwa Pracy), staże dla pielęgniarek i fizjoterapeutów w Niemczech (Promedica24, PPA – Personalvermittlung, ProSenior Sp. z o.o.) i Francji (Interkadra) oraz pracę i staże w hotelarstwie oraz Spa&Wellness w Grecji, Hiszpanii i innych krajach europejskich (Hotelcareer).

– Spodziewamy się także reprezentanta greckiej sieci hotelowej Sea Crete Hotels. Udział wezmą również firmy i instytucje z naszego regionu (m. in. Urząd Miasta Lublin, Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o., Hampton by Hilton Lublin, InBetween Hotel, EURO-MED Marcin Mandryk, Biuro Podróży FOSTERTRAVEL, Dotyk Relaksu, Centrum Medyczne LUXMED Sp. z o. o., KAMI Biuro Usług Pilotarskich i Przewodnickich, „Św. Michał Pub”, Fundacja Canituus, Akademickie Centrum Fizjoterapii, Manpower Agencja Lublin, In Temporis Polska) oferujące pracę i staże w zakresie turystyki, hotelarstwa, pielęgniarstwa, fizjoterapii, kosmetologii, wychowania fizycznego, ekonomii i filologii angielskiej – podkreśla Anna Szczepaniak.

Młodzi ludzie, nawet będący w trakcie studiów, są coraz chętniej poszukiwanymi pracownikami, tym bardziej, że od 1 sierpnia 2019 r. w przypadku osób do ukończenia 26. roku życia obowiązuje zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń, a młodych obowiązuje tzw. zerowy PIT. Wstęp na Dzień Kariery jest bezpłatny. Zapraszamy do siedziby Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie przy ul. Choiny 2 we wtorek, 10 marca 2020 r. w godzinach 10.00-14.30.

Emilia Kalwińska

WSSP obok studiów prowadzonych w języku polskim, prowadzi również studia całkowicie w języku angielskim. Na uczelni studiują obecnie studenci z ponad 57 krajów świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here