Zrobią dobrze więźniom

Najstarszy pawilon mieszkalny w Zakładzie Karnym w Chełmie został wyłączony z użytku. Sanepid zalecił poprawę stanu sanitarnego m.in. łaźni, ubikacji i natrysków. Więźniów czekają jeszcze bardziej komfortowe warunki, bo w więzieniu planowany jest remont. Ale na razie muszą wykazać się wyrozumiałością…

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmie opracowała informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego miasta za 2016 rok. Przeprowadzono 314 kontroli sanitarnych i wydano cztery decyzje odnośnie poprawy stanu sanitarnego w tzw. obiektach użyteczności publicznej. Poprawę uzyskano w dwóch placówkach, gdzie do końca roku ub.r. wykonano zalecenia sanepidu. W przypadku Zakładu Karnego w Chełmie oraz basenu ZSO nr 8 postępowania są kontynuowane, a termin wykonania zaleceń przedłużono. W więzieniu sanepid zalecił doprowadzenie do należytego stanu sanitarnego łaźni, a konkretnie naprawy jej sufitu i ścian, prowadzących do niej korytarzy, a także ścian ubikacji i natrysków izby chorych. Ale skazani w tych złych warunkach już nie przebywają. Najstarszy pawilon mieszkalny chełmskiego więzienia, gdzie znajduje się m.in. łaźnia, kilka tygodni temu wyłączono z użytku.

– W Zakładzie Karnym w Chełmie prowadzone są działania mające na celu pozyskanie środków na przeprowadzenie inwestycji związanych z przebudową najstarszego pawilonu mieszkalnego „A” – mówi por. Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie. – Prace remontowe potrwać mają do 2018 roku. Planowany jest kompleksowy remont budynku, w tym cel mieszkalnych, łaźni oraz innych pomieszczeń. Wprowadzane zmiany mają charakter ściśle organizacyjny i wiążą się z koniecznością przeprowadzenia tych inwestycji. Nie posiadam szczegółowych informacji dotyczących terminu rozpoczęcia robót budowlanych. (mo)