Zrobią wodociąg i kanalizację

Mieszkańcy kilku ulic na osiedlu Rejowiecka nie mają dostępu ani do miejskiej sieci wodociągowej, ani kanalizacyjnej. Ta sytuacja ma zmienić się dopiero za dwa lata, choć pierwsze prace – jak zapewnia Marcin Czarnecki prezes MPGK – zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie do końca 2023 roku chce zrealizować szacowaną na ponad 5 mln zł inwestycję w rejonie ulic Ceramiczna – Budowlana. Chodzi o budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Bogdanowicza, Wandy Orlińskiej, Władysława Głowackiego, Wielkopolskiej, Kaszubskiej, Mazurskiej, Poleskiej i Pomorskiej. Ich mieszkańcy czerpią wodę ze studni głębinowych i mają przydomowe oczyszczalnie ścieków lub szambo. Od kilku lat chcą jednak przyłączyć się do miejskiej sieci.

– Pierwsze prace ruszą w tym roku – zapewnia Marcin Czarnecki, prezes chełmskiego MPGK. – Zaczniemy od budowy sieci wodociągowej na ulicach Wielkopolskiej i Kaszubskiej. Koszt tego zadania to około 50 000 zł.

Budowę wodociągu spółka będzie kontynuowała w 2022 roku i 2023 roku. – W przyszłym roku i kolejnym na ten cel zamierzamy wydać po 800 tys. zł, czyli w sumie 1,6 mln zł – zaznacza prezes Czarnecki. – Połowa tej kwoty to unijne dofinansowanie. W ciągu dwóch lat chcemy też wybudować sieć kanalizacyjną i objąć nią wszystkie ulice w rejonie Ceramicznej i Budowlanej. To będzie jedno zadanie, które rozpocznie się za rok. Według naszych szacunków wydamy na nie 3,6 mln zł, po 1,8 mln zł rocznie – dodaje szef MPGK. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here