Zrobili to!

Tak w czwartek, po wygraniu trzeciego finałowego meczu z BBTS Bielsko-Biała i awansu do PlusLigi, cieszyli się zawodnicy, trenerzy, działacze oraz sponsorzy LUK Politechniki

Siatkarze LUK Politechniki pokonali w czwartek w wielkim finale Tauron 1. Ligi po raz trzeci BBTS Bielsko-Biała i sięgnęli po mistrzostwo rozgrywek oraz awans do PlusLigi! Akademicy są czwartą drużyną z Lublina w historii, po AZS, Sparcie oraz Lubliniance, która zagra w krajowej elicie siatkówki.

LUK Politechnika była faworytem rozgrywek i nie zawiodła. Wygrała sezon zasadniczy, odnosząc 24 zwycięstwa i notując tylko cztery porażki. Choć akademicy męczyli się w pierwszej rundzie fazy play-off z Mickiewiczem Kluczbork, zapewniając sobie grę w półfinałach dopiero w trzecim spotkaniu (i to w tie-breaku!), w kolejnych rundach nie pozostawili rywalom wątpliwości, kto jest lepszy i komu należy się awans do ekstraklasy.

W półfinałach z Gwardią Wrocław na wyeliminowanie rywali potrzebowali tylko dwóch spotkań, a w finale z BBTS rozprawili się już w trzech meczach. Kluczowe było spotkanie nr 2, które LUK Politechnika wygrała przed tygodniem na wyjeździe 3:2, choć przegrywała już 0:2. Czwartkowa, trzecia potyczka finału w Lublinie, choć nie zabrakło w niej walki, była już formalnością.

LUK Politechnika jest czwartym klubem z Lublina, który zagra w elicie. Po raz ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej Kozi Gród reprezentował AZS. Było to dokładnie w 1964 rok, przed 57 laty! Krótkie epizody w istniejącej od 1954 roku lidze notowały także Sparta (1956) oraz Lublinianka (1959/60).

Kibice z pewnością już nie mogą doczekać się przyjazdu jesienią do Lublina prawdziwych tuzów nie tylko krajowej, klubowej siatkówki, ale i europejskiej, na czele z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zwycięzcami Ligi Mistrzów! BAS

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

LUK Politechnika: Rusin (9), Ziobrowski (18), Sobala (10), Pająk (3), Stajer (5), Mehić (12), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero) i Szaniawski
BBTS: Macionczyk, Siek (3), Kapelus (9), Cedzyński (4), Krikun (16), Gryc (12), Marek (libero) oraz Jaglarski (libero), Czetowicz, Vicentin i Hunek (1).
Stan rywalizacji play-off: 3-0 dla LUK Politechniki, która wywalczyła awans do PlusLigi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here