Zrobili to!

Tak po wygranym meczu z Wisłą Kraków i awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski cieszyli się piłkarze Motoru

Udanie 2022 rok zakończyli piłkarze lubelskiego Motoru. Podopieczni trenera Gonçalo Feio pokonali we wtorek na Arenie Lublin pierwszoligową Wisłę Kraków 1:0 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski! W sobotę, w ostatnim jesiennym meczu o ligowe punkty lublinianie zremisowali w Elblągu z Olimpią 1:1.

W obu spotkaniach bramki dla Motoru zdobywał niezawodny Rafał Król. W pucharowym boju pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany w 85. minucie za faul na Filipie Wójciku.

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:1 (1:1)

Motor: Budziłek – Wójcik (46 Staszak), Szarek, Najemski, Rudol, Gąsior (82 Reiman), R. Król, Rybicki (58 Wojtkowski), Ceglarz (62 Kusiński), Szuta (46 Kahsay), Kosior.

Bramki: 1:0 Stasiak 10, 1:1 R. Król 44. Żółte kartki: Jakubczyk, Piekarski (O.) – Najemski (M.). Czerwona kartka: 82. minuta M. Stolarski (II trener) – za dyskusję z arbitrem. Sędziował: Trochimiuk (Przasnysz).

1/8 finału Pucharu Polski

Motor Lublin – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Motor: Budziłek – Wójcik (90+ M. Król), Szarek, Zbiciak, Rudol, Reiman (62 Gąsior), Rybicki (62 Kusiński), R. Król, Ceglarz (90+ Sędzikowski), Kahsay, Wojtkowski (62 Kosior).

Wisła: Biegański – Moltenis, Pereira (58 Hugi), Młyński (81 Rodado) Żyro (90+ Starzyński), Jaroch, Łasicki, Duda (58 Fernandez), Szot, Basha (58 Jelić Balta), Plewka.

Bramka – R. Król 86 z rzutu karnego. Żółte kartki: Kahsay – Jaroch, Hugi. Sędziował: Kochanek (Opole). Widzów: 7561.