Zrzucił sutannę i został urzędnikiem

Uczniowie jednej z chełmskich szkół średnich mogą być zaskoczeni, a parafianie jednej z parafii zawiedzeni, że ich katecheta i wikary zrzucił sutannę. Kapłan wybrał świeckie życie i został urzędnikiem.

Ksiądz uczył religii w jednej z chełmskich szkół średnich. Był też wikariuszem w jednej z chełmskich parafii. Co się stało, że po dwudziestu latach kapłaństwa zrzucił sutannę? Zaskoczenia nie kryli nauczyciele z jego szkoły, którzy od nas dowiedzieli się, że nie jest już duchownym. Katecheta zdecydował się opuścić stan kapłaństwa podczas wakacji. I z dnia na dzień poszedł do pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. – 12 lipca został zatrudniony na stanowisku pomocy w Departamencie Promocji, Sportu i Turystyki – dowiedzieliśmy się w urzędzie.

Rzecznik marszałka tłumaczy, że zgodnie z przepisami na stanowisko nie przeprowadzono konkursu, bo de facto nie jest stanowiskiem urzędniczym. Podkreśla jednak, że nowy pracownik „posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na tym stanowisku”. (bf)