Żuków dla zdrowia

Tradycyjnie już, w pierwszych dniach wiosny, odbywa się impreza pod hasłem „Dbam o zdrowie”, która jest wspólną uroczystością Szkoły Podstawowej w Żukowie i Przedszkola w Korolówce.

W tym roku, w ramach wydarzenia, odbyły się występy taneczne, teatralne, gry sportowe, prelekcje, warsztaty, scenki dramowe i konkurs plastyczny „Przyszła do nas wiosna”. Były one podsumowaniem działań profilaktycznych prowadzonych w placówkach, tj. „Trzymaj formę”, „Nie pal przy mnie proszę” oraz „Czyste powietrze wokół nas”.
Przedszkolaki mogły pochwalić się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi w przedszkolu, wystawiając „Bajkę o owocach i warzywach”. Natomiast dzieci z klas I-III zaprezentowały tańce. W ramach Dnia Otwartego klasa I z wielką radością gościła przedszkolaków w swojej sali, pokazując im jak uczą się pierwszaki i opowiedziała o najciekawszych wydarzeniach w szkole. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji skierowanych do starszych uczniów, między innymi: zawody sportowe i zręcznościowe, pokazy chemiczne czy też udział w ćwiczeniach praktycznych udzielania pierwszej pomocy pod okiem uczniów klasy VII. Zainteresowanie i ogólną radość budził smok Dinuś, z którym można było zrobić pamiątkowe zdjęcie i pospacerować. Udana impreza była wspólnym dziełem, a największą wartością były uśmiechnięte, radosne buzie dzieci. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here