ZUS edukuje

Ruszyła piąta edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Najaktywniejsi uczniowie mogą wziąć udział w olimpiadzie i powalczyć o atrakcyjne nagrody oraz indeksy na studia.


W projekcie „Lekcje z ZUS” zaplanowane mieli cztery lekcje: o zasiłkach, emeryturach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. – Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia materiały dydaktyczne potrzebne do poprowadzenia zajęć: scenariusze lekcji, zeszyty ćwiczeń, prezentacje multimedialne i filmy, a także przeszkolenie dla zainteresowanego nauczyciela – mówi Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
W ubiegłym roku szkolnym udział w „Lekcjach z ZUS” wzięło ponad 62 tys. uczniów w całym kraju.

Ich zwieńczeniem jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. – Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptopy, tablety i czytniki e-booków. Zwycięzcy mogą również liczyć na indeksy na studia i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych – podkreśla Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia szkół do tegorocznej olimpiady do 14 listopada. Informacje o olimpiadzie i lekcjach można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja. (EM.K.)