ZUS przeszkoli z Internetu

Chełmski ZUS przygotował internetowe szkolenie dla klientów, którzy boją się kontaktu z drugim człowiekiem w dobie pandemii, ale nie radzą sobie z Platformą Usług Elektronicznych i umawianiem e-wizyt.

– Platforma Usług Elektronicznych ZUS to portal, w którym można sprawdzać swoje składki, świadczenia, zwolnienia lekarskie, a także wysyłać wnioski, dokumenty i samodzielnie generować potwierdzenia danych. E-wizyta to natomiast wideorozmowa z pracownikiem ZUS. Z tych usług oczywiście można korzystać bez wcześniejszego przeszkolenia, ale są też osoby, które czują się mniej pewnie w internetowym świecie – mówi Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

Właśnie dla takich osób chełmski oddział przygotował specjalne, internetowe szkolenie. – Będzie mowa między innym o tym, jak utworzyć i wysłać przez internet pismo do ZUS, jak zgłosić zawartą umowę o dzieło, a także jak samodzielne utworzyć dokument potwierdzający dane umieszczone na PUE ZUS. Z uwagi na pandemię szkolenie odbędzie się on-line, 25 lutego o godzinie 10. Do udziału wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa.

Organizatorzy przyjmują zapisy pod adresem chelm_szkolenia@zus.pl. W zgłoszeniu należy podać datę i temat wybranego wydarzenia, imię i nazwisko oraz swoje dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Uczestnicy otrzymają mailem zaproszenie z linkiem dostępu do szkolenia – dodaje Korba. (pc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here