ZUS rozdaje kasę

Chcesz poprawić bezpieczeństwo pracy w swojej firmie, ale brakuje ci na to pieniędzy? Możesz starać się o dofinansowanie z ZUS.

Dotację może otrzymać zarówno mała firma, jak i duże przedsiębiorstwo. Firmy, które zatrudniają do dziewięciu pracowników, mogą liczyć na pokrycie 90% kosztów inwestycji (do wysokości 140 tys. zł), a te zatrudniające od 250 osób w górę mogą skorzystać z dofinansowania na poziomie 20% (do kwoty 500 tys. zł).
– Wsparcie może być przeznaczone na projekty inwestycyjne, np. zakup urządzeń oczyszczających powietrze lub instalację osłon niebezpiecznych maszyn. Dofinansowaniu podlegają też projekty doradcze, które pomagają ocenić zagrożenia występujące w miejscu pracy, np. przeprowadzenie pomiarów hałasu czy zapylenia – tłumaczy Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców odbędzie się 31 stycznia w siedzibie chełmskiego inspektoratu ZUS, przy ul. I AWP 8, od godz. 12. Zapisy na udział w szkoleniu: Agnieszka Śliwińska, nr tel. 82 565 34 55 (wewnętrzny 177). (opr. pc)