Żużlowcy pojadą bez kibiców

PGE Ekstraliga wystartuje za 7 tygodni

Znamy datę rozpoczęcia tegorocznych rozgrywek żużlowej PGE Ekstraligi. Podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki, w obecności minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, poinformował o „odmrażaniu” polskiego sportu. Zmagania w najlepszej lidze świata wystartują w piątek, 12 czerwca. Niestety, tak jak wcześniej zapowiadano rozgrywki będą odbywały się bez udziału publiczności.


– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram – powiedział podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki. – W najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów zgodnie z zaleceniami i bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, by móc przystąpić do rozgrywek sportowych. Niestety na razie bez publiczności – wyjaśnił premier.

PGE Ekstraliga ruszy w połowie czerwca. Od 8 maja żużlowcy mają przechodzić 14-dniową kwarantannę, po której będą mogli przystąpić do treningów. Harmonogram i specyfikację dokładnych działań ma określić plan opracowany przez Polski Związek Motorowy oraz Ekstraligę Żużlową.

Pierwotnie sezon 2020 w PGE Ekstralidze miał rozpocząć się 3 kwietnia, lecz z powodu epidemii koronawirusa start rozgrywek kilkukrotnie przekładano.

Zgodnie z aktualizowanym terminarzem, pierwszym meczem dla drużyny Specd Car Motoru Lublin w nowej ligowej kampanii powinno być starcie na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich z ekipą Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski, 14 czerwca.

Czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się w najbliższym czasie.