Zwierzakobus trafił do Chełma

Pomagają, poświęcając swój własny czas. Robią to za darmo, z miłości do „braci mniejszych”. W ciągu kilku lat swej działalności uratowali setki istnień. Teraz to oni, członkowie Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, zostali wyróżnieni.

Prowadzony przez Fundację Siepomaga portal internetowy RatujemyZwierzaki.pl, w ramach pozyskanych od darczyńców środków z 1 proc. podatku, zakupił 3 nowe zwierzakobusy – przystosowane do przewozu wielu zwierząt naraz pojazdy, które umożliwiają szybką i profesjonalną interwencję w miejscach, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Samochody trafiły do organizacji, które „cieszą się zaufaniem społeczności miłośników zwierząt”. Jeden z nich otrzymała Fundacja dla Szczeniąt Judyta, drugi – OTOZ Animals – Inspektorat Zielona Góra, a trzeci – Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i wzruszeni. To wszystko dzięki Wam, cudowni darczyńcy! – podkreślają rozemocjonowani wolontariusze ChSOZ.

Działają na rzecz ochrony środowiska i poszanowania praw zwierząt. Wykrywają przypadki znęcania się nad zwierzętami oraz walczą przed sądem o sprawiedliwość i ukaranie sprawców. Opiekują się porzuconymi, chorymi, skrzywdzonymi istotami, zapewniając im leczenie, rehabilitację, wikt i opierunek, a także przywracając wiarę w człowieka. Od lat robią to wszystko bezinteresownie, nierzadko kosztem różnych wyrzeczeń.

Każdy, kto chce dołączyć się do pomagania bezbronnym czworonogom, może zrobić to, wpłacając darowiznę na: Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm, nr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126 lub przekazując 1 proc. swojego podatku przy rozliczeniu rocznym: KRS 0000413187. (pc)