Zwierzali się Kidawie-Błońskiej

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, gościła w ubiegłym tygodniu w Lublinie. Rozmawiała z mieszkańcami w ramach akcji „Powiedz Kidawie o sprawie”. Najbardziej poruszające było spotkanie z mężczyzną chorym na epilepsję.


– Samemu muszę sobie radzić w życiu, to nie jest łatwe. Chciałbym, aby państwo się zajęło osobami niepełnosprawnymi, chorymi na epilepsję, którzy nie mają rodziny. Wierzę, że pomożecie tym osobom – zwierzał się Kidawie-Błońskiej jeden z mieszkańców. – Lubię muzykę disco polo, mam swoje zainteresowania, mam plan, żeby zorganizować koncert dla osób niepełnosprawnych. To jest moje marzenie – dodał wzruszony mężczyzna, cierpiący na epilepsję.

M. Kidawa-Błońska przekonywała, że poważnie traktuje rozmowy, które przeprowadza z mieszkańcami. – Chcę być zawsze blisko ludzi, chcę wiedzieć, jakie są problemy, nie tylko te wielkie, ale także te małe problemy dnia codziennego. W wielu miejscach Polski będę zapraszała na rozmowę każdego, każdą sprawę będę traktowała indywidualnie. Mam nadzieję, że cześć tych spraw uda się rozwiązać, a dla części znajdziemy jakieś rozwiązania szersze, zawarte w prawodawstwie – wyjaśniła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Odniosła się również do zachowania Klaudii Jachiry, znanej hejterki, która kandyduje do sejmu z warszawskiej listy KO. Jachira sparodiowała niedawno napis „Bóg, honor, ojczyzna” widniejący na pomniku Armii Krajowej. Kandydatka KO stojąc pod pomnikiem trzymała transparent „Bób, humus, włoszczyzna”.

– Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bardzo mi się to nie podobało, nie można w czasie kampanii i w ogóle w życiu w taki sposób się zachowywać. Mamy się szanować, mamy szanować uczucia innych – oceniła, dodając, że „władze partii powinny zareagować i ma nadzieję, że zareagują”. – Bardzo mi na tym zależy, żebyśmy zaczęli ze sobą rozmawiać, żebyśmy się szanowali, żebyśmy się słuchali, a każdy taki wpis pokazuje, że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia – oceniła M. Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska to posłanka V, VI, VII i VIII kadencji. W przeszłości była marszałkiem sejmu, a od czterech lat jest wicemarszałkiem. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Urodziła się w 1957 roku w Warszawie.

Grzegorz Rekiel