„Zwierzę się Wam…”

…czyli o zwierzętach, ptakach, roślinach, zjawiskach przyrody”. To tytuł i treść wystawy Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Tutejsza galeria nazwana „Świat widziany z okna” zorganizowała wystawę zdjęć znanego fotografika i prezentację wierszy niemniej uznanego poety, obu z Lublina.


Wernisaż wystawy – jeśli tak można nazwać to spotkanie – odbył się 8 lipca 2020 na zewnątrz filii MBP przy ul. Grażyny. Nawet deszczowa aura nie przeszkodziła zebrać się tu miłośnikom obu tych dyscyplin sztuki. Na wystawę składają się prace fotograficzne Jerzego Liniewicza oraz twórczość poetycka Andrzeja Samborskiego. Zobaczyliśmy oryginalny sposób ekspozycji artystycznej w dobie restrykcji wynikających z epidemii. Ich fotogramy oraz wiersze zostały zaprezentowane w oknach biblioteki. Zjawiskowe zdjęcia Liniewicza i krótkie wiersze, fraszki, sentencje Samborskiego doskonale z sobą korespondują poprzez tematykę ekologiczną.

Otwarcia wystawy dokonał kierownik filii Adam Sokół – na balkonie placówki. Tamże można było wysłuchać obu autorów opowiadających o swej pracy. Poeta również recytował, a nawet śpiewał swoje utwory. Miał miejsce recital refleksyjnych pieśni w jego wykonaniu z towarzyszeniem gitarzysty Piotra Czyżowskiego. Organizatorzy wydarzenia z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie obiecują, że wkrótce całość ekspozycji zostanie pokazana również on-line.

Wystawa na terenie Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie czynna do września br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here