Zwycięzca dostarczy rowery

Dwie oferty złożono w przetargu na dostawę rowerów, które mają być udostępniane cyklistom w siedemnastu stacjach zlokalizowanych w Chełmie oraz w gminach Kamień i Chełm.

O udanym finale tego projektu będzie można mówić dopiero, gdy zostanie on zrealizowany, bo dotąd szedł jak po grudzie. W ubiegłym roku miasto dwukrotnie ogłaszało przetarg na „Dostawę systemu roweru miejskiego i gminnego w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”. Pierwszy przetarg ogłoszono w sierpniu ub.r. jednak w związku z licznymi uwagami, unieważniono postępowanie. Kolejny przetarg na to zadanie ogłoszono w grudniu ub.r., ale znowu pojawiły się problemy formalne. Jedna z firm złożyła odwołanie, inna zapytanie i miasto musiało wydłużyć termin składania ofert.

Minął 11 lutego br. Wpłynęły dwie oferty: od spółki Nextbike Polska na kwotę 1 493 945,70 zł, a także od konsorcjum wykonawców: Orange Polska S.A. oraz Roovee S.A. na kwotę 1 708 048,11 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miasto w najbliższym czasie podpisze umowę z wybranym wykonawcą i będzie on mógł przystąpić do realizacji zadania. Zamówienie obejmuje dostawę 180 rowerów typu cargo, klasycznego, tandem, a także stojaki rowerowe do 17 stacji rowerowych, w tym 14 w Chełmie, 2 w gminie Chełm i 1 w gminie Kamień. Rowery mają być połączone systemem wypożyczania, aplikacją mobilną. Oby tylko spotkało się to z uznaniem mieszkańców.

Pomysł na miejskie rowery pojawił się jeszcze w poprzedniej kadencji. Jazda na rowerze stała się ostatnio, także za sprawą epidemii i lockdownu modna, ale wielu chełmian zdążyło się już zaopatrzyć we własne rowery. Wielu chełmian pewnie chętnie korzystałoby już z elektrycznych hulajnóg, które można wypożyczać w wielu miastach.

Dostawa „roweru miejskiego i gminnego” jest częścią wielomilionowego projektu „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym” realizowanego dzięki unijnej dotacji, którego liderem jest miasto Chełm, a partnerami gminy Chełm i Kamień. W ramach tego przedsięwzięcia powstały ścieżki rowerowe wzdłuż drogi wojewódzkiej Chełm – Hrubieszów w Chełmie, a także gminach Chełm oraz Kamień. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here