Życiówka dała brąz

Angelika Mach, nasza brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 5 km (z lewej) pozuje do zdjęcia ze złotą Ewą Jagielską z LKS Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Obie biegaczki w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami poprawiły się o dwie lokaty

Angelika Mach z AZS UMCS Lublin wywalczyła brązowy medal 6. Otwartych Mistrzostw Polski seniorek w biegu na 5 kilometrów!

26-letnia reprezentantka lubelskiego klubu podczas imprezy rozgrywanej w Kleszczowie pokonała 5 km w 16 minut i 39 sekund, ustanawiając nowy rekord życiowy na tym dystansie. Pobiegła o 2 sekundy szybciej niż 25 września ubiegłego roku w Warszawie.
Szybsze od podopiecznej trenera Marka Jakubowskiego były jedynie: ubiegłoroczna brązowa medalistka Ewa Jagielska z LKS Ostrovia Ostrów Mazowiecka (16:23) oraz Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń (16:30).
– Przed startem liczyłam na medal. Może nawet inny, niż brązowy, ale i tak jestem zadowolona. W ubiegłym roku byłam piąta, teraz zajęłam trzecie miejsce. Ten bieg był takim kontrolnym w treningu przed maratonem, który czeka mnie już pod koniec października. Uzyskałam najlepszy wynik w karierze na 5 km, z czego bardzo się cieszę – mówi Angelika Mach, brązowa medalistka MP. BAS