Żywe Skarbony na deptaku

Z zamiarem zebrania jak największej kwoty, w piątek (11. maja), na deptak ruszyli silną grupą wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 7. Cel był jeden – pomoc podopiecznym Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Dwie drużyny (biała i czerwona), wyposażone w tzw. żywe skarbony, rywalizowały ze sobą o miano najlepszej – tej, która pierwsza przemierzy wyznaczony odcinek i dotrze na metę. Pomóc w tym miały dary od mieszkańców – po każdej wrzuconej do skarbonki złotówce członkowie drużyn mogli przesunąć się o krok wprzód.

Dla młodych wolontariuszy była to nie tylko świetna zabawa na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim okazja, by pomóc potrzebującym. A cel jest szczytny, co dostrzegli również spacerujący tego dnia po miejskim deptaku chełmianie, którzy z ochotą włączyli się do akcji i okazali swoją niebywałą hojność. To dzięki nim wolontariuszom udało się zebrać w sumie 719 złotych i 3,25 euro.

Piątkowa akcja to element kampanii „Kilometry Caritas”. Finał akcji odbędzie się 26 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. (pc)