10 000 zł za filmiki

Nauczyciele szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie Fundacji Grupy Adamed. Do wygrania jest  10 000 złotych.

Konkurs skierowany jest do nauczycieli przedmiotów ścisłych i przyrodniczych z całej Polski. Zadanie polega na nagraniu krótkiego filmiku w którym nauczyciele razem z młodzieżą pokażą, jak wspólnie pracują nad zagadnieniami z matematyki czy biologii. Liczy się pasja i kreatywność w podejściu do tematu.

25 szkół zostanie zaproszonych do udziału w innowacyjnych warsztatach edukacyjnych, a 3 spośród nich otrzyma także nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, 3000 zł oraz 2000 zł. Uczestnicy otrzymają także materiały metodyczne oraz przykładowe scenariusze lekcji.

–  Poprzez nasz konkurs pragniemy zachęcić szkoły ponadpodstawowe i ich pracowników do jeszcze większej kreatywności w codziennej pracy. Z doświadczenia wiemy, że tworzenie oryginalnych, inspirujących lekcji edukacyjnych stanowi efektywne rozszerzenie programów nauczania takich przedmiotów, jak biologia, chemia, matematyka czy fizyka – mówi Martyna Strupczewska, przedstawiciel Fundacji Grupy Adamed.

Ile zwierzęcia jest w człowieku? Czy należy bać się „E” w jedzeniu? Skąd się bierze smog elektromagnetyczny i czy rzeczywiście jest groźny? Gdzie można nauczyć się geometrii tropikalnej? – to tylko niektóre z pytań, na które spróbują odpowiedzieć uczestnicy konkursu.  Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października br. poprzez formularz online na stronie www.adamedsmartup.pl/konkurs. Wyłonienie i ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 10 listopada br. Organizatorem konkursu dla szkół ponadpodstawowych jest Fundacja Grupy Adamed, partnerem merytorycznym Centrum Edukacji Obywatelskiej. (EM.K.)