10-latek pod kołami audi

Feralny poniedziałek (13 lutego) na drogach. W Chełmie mieszkanka Siedliszcza potrąciła na przejściu dla pieszych 69-latkę. W Nowinach (gm. Chełm) pod samochód wpadł 10-latek. Z obrażeniami całego ciała dziecko trafiło do szpitala w Lublinie.

Nieoficjalnie wiadomo, że chłopczyk pojechał z Chełma do DPS w Nowinach. Chciał odwiedzić mamę w pracy. Na wysokości domu pomocy wpadł pod samochód. Wszedł na jezdnię tuż za odjeżdżającym z przystanku autobusem. Jadący z naprzeciwka audi 38-latek z gm. Ruda-Huta nie widział chłopca. M.in. z urazem głowy i ręki 10-latek został przetransportowany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.
Do drugiego wypadku z udziałem pieszego doszło tym razem w Chełmie, przy al. J. Piłsudskiego. Skierowany na miejsce patrol policji ustalił wstępnie, że kierująca samochodem marki Fiat Cinquecento, 53-letnia mieszkanka gm. Siedliszcze, potrąciła wchodzącą na przejście dla pieszych 69-letnią chełmianką. Kobieta trafiła do chełmskiego szpitala.
– Kierujący samochodami byli trzeźwi. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności tych zdarzeń – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)