2+1 plus PSL

(27 stycznia) Już po raz szósty Andrzej Romańczuk, lider włodawskiego PSL-u, zorganizował prawdziwe show. Tym razem ściągnął tłumy na występ zespołu 2+1. W sali po byłej kaplicy parafii pw. NSJ we Włodawie zjawili się oczywiście nie tylko ludowcy. Wypełniona po brzegi sala nagrodziła artystów bisami na stojąco.

Przed sześcioma laty podczas spotkania noworocznego ludowców wystąpił teatr muzyczny, rok później zawitali aktorzy lubelskich scen, przed trzema laty koncert dał Zbigniew Wodecki, dwa lata temu – Czerwone Gitary, a przed rokiem – Skaldowie. – Od początku zależało mi na tym, aby to było coś, co pozostanie w naszych ludowych sercach na dłużej; naszych i naszych przyjaciół spoza naszej partii – mówi A. Romańczuk.
Przed występem był czas na życzenia. Najpierw składał je gospodarz imprezy – A. Romańczuk, dziękując za wsparcie i życzliwość: – Życzę, aby w tym roku spełniały się wasze marzenia. To wyjątkowy rok, bo stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i musimy zrobić wszystko, by uczcić to w sposób piękny i godny.
A. Romańczuk podziękował również gospodarzowi obiektu ks. dziekanowi Stanisławowi Dadasowi, który zmaga się z ciężką chorobą. (pk)