29. chełmski finał WOŚP

W niedzielę (31 stycznia) w całej Polsce i wielu państwach świata odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to więc „finał z głową”.

W Chełmie rolę koordynatora po raz szesnasty pełnił Automobilklub Chełmski, a szefem sztabu był prezes klubu – Grzegorz Gorczyca. Głównymi sponsorami chełmskiego finału były, podobnie jak w latach ubiegłych, firmy „Azart” Jana Kwiatkowskiego i „Melix” Zbigniewa Milewskiego, a oficjalnym bankierem Wschodni Bank Spółdzielczy.

– Z wiadomych względów był to całkiem inny finał od dotychczasowych. Reżim sanitarny bardzo utrudnił, a czasami wręcz uniemożliwił realizację niektórych zamierzeń. Jednak niezmienna była wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat wośpowego grania, którego nie da się z niczym porównać – podkreśla Gorczyca.

Orkiestrowe granie rozpoczęło się już w piątek i tradycyjnie otworzyły je licytacje w Radiu Bon Ton. Ich efekt to ponad dwadzieścia trzy tysiące zł. Wśród licytowanych przedmiotów i usług były m.in. kursy na prawo jazdy, wspaniałe fotele, usługi tatuażu, lot helikopterem i paralotnią, talony na okulary, wykonanie tatuażu, okulary Jurka Owsiaka, pióro prezydenta Jakuba Banaszka, pokaz tańców, wieczór saunowy, bilety na mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, piłka z podpisem Marcina Gortata oraz oczywiście limitowane, numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu.

Serduszko nr 1 za 1100 zł wylicytował Grzegorz, nr 2 za 2600 zł Mariusz, a nr 3 za 1000 zł Przemysław. Kursy na prawa jazdy zostały sprzedane za 1890, 1350 i 1229 zł. Trzy fotele z BH Meble wzbogaciły konto WOŚP o kwotę prawie 2600 zł, a piłkę z podpisem Gortata kupiła firma „Kaszigan” za kwotę 1700 zł. Talony z Super Optyka przyniosły ponad 2500 zł, a pióro prezydenta – 600 zł.

W sobotni wieczór za pośrednictwem profilu Stowarzyszenia WeRwA można się było zanurzyć w utworach wykonywanych przez Halinę Mysakowską i Liudmylę Prochko, a w niedzielę w trasę wyruszył Konwój Pozytywnej Energii z Galerią Chełm. Wielu chętnych wzięło też udział w imprezie „Poruszaj się dla WOŚP”, podczas której każdy w dowolnym miejscu i czasie mógł wykazać się odrobiną aktywności fizycznej.

Rozgrzewkę dla uczestników imprezy wirtualnie przygotowały zapaśniczki Cementu Gryf Chełm na czele z Katarzyną Krawczyk. Finałem niedzielnego grania był rockowy koncert w Chełmskim Domu Kultury, gdzie wystąpiły kapele: Bimber Boys, Eclectic Music, Koshyki, Skutek Uboczny oraz legendarna Rdza. W koncertowym studiu oprócz licytacji były prowadzone rozmowy z zaproszonymi gośćmi, m.in. z Barbarą Basą, przełożoną pielęgniarek z oddziału dziecięcego chełmskiego szpitala, która poinformowała o bardzo dobrej współpracy z Fundacją WOŚP i dużej liczbie otrzymanego najwyższej jakości sprzętu.

Orkiestrowe granie zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba”, które w tym roku miało formę ogniska i zimnych ogni. – Zbiórka pieniędzy w tym roku w dużym stopniu przeniosła się do Internetu, a sposobów wsparcia WOŚP było bardzo dużo. Chełmski sztab wystawił kilka aukcji na specjalnym, wośpowym Allegro. Hitem okazała się unikatowa kolekcja winylowych płyt z muzyką jazzową przekazana przez Zbigniewa Zasadnego, która osiągnęła kwotę prawie dwóch tysięcy złotych. Aukcje chełmskiego sztabu są jeszcze dostępne na Allegro. Do kupienia jest m.in. piłka z podpisem Carlesa Puyola oraz wózek dziecięcy – wymienia szef chełmskiego sztabu WOŚP.

Sponsorami tegorocznego finału byli: AZART, MELIX, BH Meble, Super Optyk, Pracownia Złotnicza Błażej, Galeria Chełm, Ośrodek Szkolenia Kierowców PZM, Anatol Obuch, PWSZ w Chełmie, Real Art Dariusz Sobinek, SUNgraf, Karolina Staszak i Jan Huber, Lotynaparalotni.pl, Jakub Banaszek, Box Plan, Agencja Ubezpieczeniowa Iwony Szłapak, Ośrodek Szkolenia Korona, Tap Art Meble, Stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen Dzieciom, Lady Marion, Decaffencja, London Square, Kozak, Ośrodek Szkolenia Kierowców El Team, Alli Kebab, salon fryzjerski Lejdis&Dżentelmen, Gama Chełm, Elektromet, Halo Pizza, Grafic, Escott Polska, sklep Metro, Fest Food, Zielarnia Chełmska, Anna Bartosiak, Champion Sport Pub, Ośrodek Szkolenia Kierowców Miodzio, Komp-El, Studia Jogi i Masażu Sylwii Rakowskiej, Five o’clock, Fit Avocado, Polska Fundacja Sportu i Kultury, Briju, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Pod Kasztanami” i cukiernia ARS.

Ostateczną kwotę, jaką udało się zebrać chełmskiemu sztabowi w ramach Orkiestry, podamy w przyszłym wydaniu Nowego Tygodnia.

(opr. pc, fot. Mariusz Szymański)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here