3 miliony na stadion lekkoatletyczny

Chełmscy lekkoatleci czekali na to od dawna. Miasto otrzymało 3 mln zł ministerialnej dotacji na budowę stadionu lekkoatletycznego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie.

Wniosek o przyznanie dotacji do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” miasto złożyło 31 marca br. W ubiegłym tygodniu Jakub Banaszek, prezydent Chełma, poinformował, że dofinansowanie zostało przyznane: „…Z miejsca zabieramy się do działania i rozpoczynamy prace związane z przygotowaniem procedury przetargowej. Budowa stadionu lekkoatletycznego będzie kolejną i na pewno nie ostatnią inwestycją w infrastrukturę sportową w naszym mieście…” – zapewniał na swoim fejsbukowym profilu prezydent Banaszek.

Całe przedsięwzięcie opiewa na blisko 8 mln zł. Oznacza to, że miasto będzie musiało do tej inwestycji dołożyć jeszcze 5 mln zł. Zapytaliśmy w biurze prasowym ratusza, czy miasto będzie szukało jeszcze źródeł dofinansowania na udział własny. Odpowiedź była krótka: „planujemy sfinansować inwestycję zarówno z dotacji, jak i środków własnych”.

Realizacja inwestycji jest planowana na 2022 rok. Opracowany projekt zakłada budowę stadionu obejmującego tartanową czterotorową bieżnię okrężną o długości 400 m wraz z bieżnią prostą sześciotorową o długości 130 metrów. Powstaną również arena centralna, na której znajdą się m.in.: trawiaste boisko do piłki nożnej, rzutnia dyskiem, młotem, oszczepem i do pchnięcia kulą oraz skocznie do skoku o tyczce, wzwyż i w dal. Obok bieżni zaprojektowano trybunę na 100 miejsc.

Przewidziana również jest budowa kontenerów magazynowych na sprzęt sportowy. W ramach inwestycji zaplanowano też remont zaplecza szatniowo-sanitarnego w budynku II LO. Przebudowa obejmie m.in. wykonanie nowych posadzek, wymianę okładzin ściennych, urządzeń sanitarnych, instalacji grzewczej i elektrycznej, a także instalację tablic elektrycznych czy nowego oświetlenia LED. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here