„35” odcięta, a „5” skrócona

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie od 1 kwietnia skrócił kursy linii nr 5 w Świdniku i do odwołania zawiesił kursy z Lublina do Świdnika linii nr 35. Jednocześnie poranny kurs, o 6:01, linii nr 55 na trasie ze Świdnika do Lublina będzie obsługiwany dwoma autobusami. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa.

W przypadku linii nr 5 wszystkie kursy kończą się teraz na Dworcu Wschodnim – autobusy nie dojeżdżają już do Mełgwi i Portu Lotniczego. Tak będzie przynajmniej do końca kwietnia br.

Natomiast linia 35 została całkowicie zawieszona do odwołania, o co wnioskowały władze miasta Świdnik, w związku z epidemią koronawirusa. O tym kiedy zostaną wznowione zależy od sytuacji epidemiologicznej.

Z kolei poranny kurs, najbardziej obleganej na trasie Lublin-Świdnik-Lublin,  linii nr 55, by ograniczyć liczbę pasażerów w jednym pojeździe do obowiązującej przed tygodniem przez rząd normy – ilość pasażerów musi być dwukrotnie mniejsza od liczby miejsc siedzących w pojeździe. Chodzi o kurs o godzinie 06:01 z przystanku „Racławicka I 02” (przystanek na wysokości skrzyżowania ulic Racławickiej i Kalinowej) do Lublina, kierunek: Koncertowa.

JN