380 przedszkolaków na scenie

18 czerwca na scenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego zatańczyły i zaśpiewały dzieci z lubelskich przedszkoli. Dzieciaki pod okiem nauczycielek przygotowały koncert galowy „Unia tak daleko i tak blisko”.


Przedszkolaki wspólnie z prezydentem Krzysztofem Żukiem otworzyły skrzynię gry miejskiej i w formie spektaklu przedstawiły historię od unii lubelskiej do Unii Europejskiej. Były więc scenki z układami tanecznymi inspirowanymi kulturą żydowską (dzieci z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 40), taniec tatarski (Przedszkole nr 9), taniec kozacki (Przedszkole nr 12) czy taniec mieszkańców Rusi (Przedszkole nr 56).

Dzieci m.in. z przedszkoli nr 69, 44, 46, 48 i 57 wykonały układ taneczny do śpiewanej wspólnie piosenki „Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem”. Na zakończenie przedszkolaki pokazały tańce poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Gala była trzecią edycją wydarzenia organizowanego przez lubelskie przedszkola.

Dwie poprzednie gale: z okazji 700-lecia Miasta Lublin oraz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. (EM.K.)