555 osób uczci Święto Niepodległości biegnąc po raz kolejny w Nocnej Mili

Tak było przed rokiem. Uczniowie na starcie do Nocnej Mili Niepodległości na placu Litewskim. Sygnał do startu daje Marian Król, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”

11 listopada odbędzie się w Lublinie już czwarta edycja Nocnej Mili Niepodległości. W tegorocznym biegu na starcie stanie 555 zawodników.


Organizatorzy (Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”) już w połowie października, zaledwie po tygodniu jak ruszyli z zapisami, mieli na liście zgłoszeń komplet! Nic dziwnego, udział w biegu jest bezpłatny, a każdy zawodnik, który dotrze do mety otrzyma pamiątkowy medal.

Jak co roku bieg rozpocznie się o godz. 17:00 na placu Litewskim w Lublinie, a zakończy na Starym Mieście.

Bieg jest współorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Odział Lublin, Lubelskie Kuratorium Oświaty, SKOK im. Z. Chmielewskiego oraz Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”.

Przed rokiem w kategorii open najszybsi byli Paulina Ligęza z Dębicy (6:20) i Hubert Groen z Lublina (4:33). Klasyfikację drużynową wygrała SP nr 39, a puchary dla najliczniejszych reprezentacji szkolnych, złożonych z uczniów, rodziców i nauczycieli zdobyły SP 28 i Gimnazjum nr 6. BAS