6 kilometrów dobrej zabawy

Fundacja „Ogrody Kultury Bez Barier” postawiła sobie za cel, by zachęcać mieszkańców Świdnika i okolic do ruchu na świeżym powietrzu i jak dotąd robi to bardzo skutecznie. Za nami kolejna edycja “Marszu dla Zdrowia”. To wydarzenie to nie tylko okazja, by zadbać o zdrowie i kondycję, ale również pomagać.

“Marsze dla Zdrowia” to cykliczne wydarzenia, które mają na celu propagowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, zdrowego stylu życia i integrację wielopokoleniową. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny, ale jeśli uczestnicy mają taką wolę, mogą wesprzeć akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących.

Pierwszy marsz odbył się na początku października ub.r. i cieszył się dużą frekwencją. Na starcie wydarzenia „zameldowała się” prawie setka osób. W ubiegły weekend (14 stycznia) świdnicka Fundacja “Ogrody Kultury Bez Barier”, główny organizator marszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku i Nadleśnictwem Świdnik, zaprosiła na kolejną odsłonę wydarzenia. Uczestnicy zebrali się na parkingu przy MOK-u, skąd po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorkę Magdalenę Kielar, ruszyli ulicami Wojska Polskiego, Partyzantów i Dworcową do lasu Rejkowizna, a tu wytyczoną trasą do nordic walking przeszli 6 km. Choć pogoda płatała figle, nikomu nie zepsuło to humoru.

– Marsz, pomimo problemów z warunkami atmosferycznymi, udał się znakomicie. Kolejny raz udało się nam połączyć pomaganie, dobrą zabawę i aktywność w przepięknym stylu. Wspólnie pokazaliśmy, że nie ma barier – mówi Aneta Komsta, prezes fundacji.

Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko integracyjne. Organizatorzy przygotowali barszcz, kiełbaski oraz gorącą herbatę. Zbierano też środki na leczenie Łukasza Wrony, świdniczanina, który walczy z nowotworem mózgu.

Zainteresowani mogą się już szykować na kolejne “spotkanie z kijkami” – w drugi weekend lutego (11.02) zaplanowano „Marsz karnawałowy”. O szczegółach poinformujemy wkrótce, ale już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału. Tym razem zbiórka będzie prowadzona na rzecz świdniczanina Damiana Siegiedy. (w)