7-latek z Lublina złowił główną nagrodę

7-letniemu Janowi Haciowi z Lublina nagrodę za 1. miejsce za film „Karaś z Polesia” wręczyli: Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Ewa Szałachwiej , dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

Znamy laureatów konkursów dla dzieci „Złap rybkę” i „Ryba na talerzu”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego. W pierwszym bezkonkurencyjni byli Maciej Laskowski (kategoria wiekowa 7-11) i Wiktoria Dubiel (12-15 lat) z powiatu chełmskiego, w drugim najlepszy okazał się lublinian Jan Hać.


Celem konkursu „Złap rybkę” była promocja regionu lubelskiego oraz upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o rybach występujących w wodach województwa lubelskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swoje pasje związane z rybami i wędkarstwem. Z kolei w konkursie „Ryba na talerzu” dzieci w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub opisu wraz z dokumentacją fotograficzną miały przedstawić tradycje kulinarne związane z jedzeniem ryb i przygotowywaniem potraw charakterystycznych dla naszego regionu.
Na pierwszy konkurs wpłynęły 43 prace, na drugi 39.

Wśród zwycięzców znalazł się 7-letni lublinian Jan Hać, który za film „Karaś z Polesia”, zdobył 1. miejsce w konkursie „Ryba na talerzu”. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza nagroda w marszałkowskich konkursach w tym roku, którą zdobył uczeń I klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Zarówno w konkursie „Co zawdzięczam pszczołom?” oraz „Niezłe ziółko” otrzymał wyróżnienia.

– Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom obu konkursów. Cieszy mnie duża wiedza na temat ryb oraz kreatywność młodych ludzi. W wielu nadesłanych pracach widać, że ryby to dla ich autorów prawdziwa pasja – mówił podczas poniedziałkowej gali ogłoszenia i wręczenia wyników, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here