700 lat w 10 dni

Szczegóły Sezonu Lublin prezydent Krzysztof Żuk przedstawił na konferencji w Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej

Od 19 kwietnia ruszają zapisy na nowy sezon turystycznych atrakcji. W ciągu dziesięciu dni (od 28 kwietnia do 7 maja) do wyboru turystów i mieszkańców będzie prawie 300 bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez 30 różnych organizacji.


Szósta, jubileuszowa z okazji 700-lecia edycja pełna będzie atrakcji. Zapisy ruszają 19 kwietnia na stronie http://www.sezon.lublin.eu lub w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Każdy uczestnik będzie mógł zapisać siebie oraz 2 osoby towarzyszące na maksymalnie 2 wydarzenia. – Poprosiliśmy naszych lokalnych partnerów o przygotowanie propozycji wydarzeń, które wpisują się w jubileusz 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Oprócz spacerów i historycznych wycieczek przygotowaliśmy także warsztaty, spływy kajakowe i szereg atrakcji nawiązujących do naszej bogatej tradycji. Specjalne wydarzenia dedykowane są najmłodszym lublinianom. Serdecznie zachęcam mieszkańców do wybrania się w prawdziwą podróż przez stulecia naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Tegoroczna nowość to brak limitów miejsc na wydarzenia otwarte odbywające się w plenerze. Na pozostałe wydarzenia przygotowano około 8 tysięcy wejściówek. Do wyboru jest np. zwiedzanie portu lotniczego w Świdniku, gry miejskie, oprowadzanie po lubelskich muzeach czy warsztaty kulinarne. To również doskonała okazja do poznania sekretów Lublina na spacerach z przewodnikami. Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano gry i rywalizacje drużynowe. Drużyny będą walczyły o koronę królewską Zygmunta Augusta, podążały śladami starej mapy czy wykonywały zadania związane z historią i lubelskimi legendami. W ramach Sezonu Lublin organizowany jest również konkurs fotograficzny Foto Sezon 2017, w którym może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia. – Od wielu lat obserwujemy spore zainteresowanie turystów Sezonem Lublin. Staraliśmy się, aby w tym sezonie nasz program był przede wszystkim jak najbardziej różnorodny – podkreśla Jakub Kosowski z Wydz. Sportu i Turystyki UM Lublin. (EM.K.)