8-latek sam w domu

– Nie jestem ani pracownikiem służby zdrowia, ani mundurówki, ale do pracy chodzić muszę, a zdalna w moim przypadku nie wchodzi w rachubę – mówi jedna z naszych Czytelniczek.

– Wprowadzono naukę online, a mój syn ukończył już osiem lat, więc dodatkowy zasiłek opiekuńczy mi się nie należy. Ale to wciąż jeszcze małe dziecko i boję się o niego, gdy muszę go zostawić samego w domu. Nie zawsze mogę prosić o pomoc babcię. Widzę, że do szkoły, w której uczy się syn, przychodzą na zajęcia dzieci z orzeczeniami. Nie chciałabym, aby moje dziecko było niepełnosprawne i bardzo współczuję takim osobom, ale mam żal, że mój syn też nie ma zapewnionej opieki.

W podobnej sytuacji jest wielu rodziców. Tymczasem do 9 kwietnia zamknięte będą też żłobki i przedszkola. Wyjątkiem jest tylko sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ale w praktyce nie każdy się na to zdecyduje. Jedyny, ale zasadniczy plus przejścia na naukę zdalną to spadek nowych przypadków Covid-19 w placówkach oświatowych w Chełmie i powiecie chełmskim. Odzwierciedla to wykaz publikowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. W ubiegłym tygodniu figurowały tam trzy chełmskie placówki: SP nr 11 (kwarantanna jednego z oddziałów była do 22 marca), Przedszkole Miejskie nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, PM nr 10. (mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here