9 sierpnia wielkie ściganie

Wszystko jasne. Wiadomo już, którymi ulicami Chełma pojadą kolarze uczestniczący w tegorocznym Tour de Pologne. Kibice kolarstwa będą mogli ich dopingować m.in. na Rejowieckiej, Lubelskiej i al. Żołnierzy I AWP. Meta etapu została zaplanowana nieopodal schodów do Bazyliki. Wyścig 9 sierpnia.

Takich kolarskich emocji w Chełmie jeszcze nie było, bo do tej pory Tour de Pologne, w którym startuje wielu czołowych kolarzy na świecie, ani razu nie zajechał do Niedźwiedziego Grodu. Kilka razy natomiast przez Chełm przejechali kolarze amatorzy, uczestniczący w Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk. Skopenki.

Tour do Pologne do Chełma zawita w poniedziałek 9 sierpnia. Tego dnia kolarze wyruszą z Lublina i choć dystans, jaki dzieli stolicę województwa od Niedźwiedziego Grodu, to niespełna 70 kilometrów, uczestnicy wyścigu będą mieli do pokonania niemal trzy razy dłuższą trasę, o długości 216 km. Przejadą przez Bychawę w powiecie lubelskim, Chrzanów w powiecie janowskim, Radecznicę i Nielisz w powiecie zamojskim, następnie Tarnogórę, Ostrzycę w powiecie krasnostawskim, miasto Krasnystaw, gdzie została zaplanowana lotna premia, Rejowiec i ul. Zawadówka wjadą do Chełma.

Wiadomo już, na których ulicach zobaczymy ich w mieście. Na rondzie Dmowskiego kolarze skręcą w przebudowaną ul. Rejowiecką i dojadą do ronda ZWiN. Następnie przejadą przez wiadukt krótkim odcinkiem al. Armii Krajowej. Na rondzie Jana Pawła II skierują się w lewo w ul. Lubelską i dojadą do pl. Łuczkowskiego, gdzie rozpocznie się miejska pętla. Kolarze zjadą Lubelską w dół do ul. Hrubieszowskiej i na rondzie Młota skręcą w prawo w al. Żołnierzy I AWP. Na turbinowym rondzie im. Marii i Lecha Kaczyńskich zawrócą w kierunku ul. Żwirki i Wigury, następnie popędzą do kolejnego ronda na pl. Tysiąclecia. Stamtąd ul. Stephensona zjadą do pl. Niepodległości, potem skierują się w ul. I Pułku Szwoleżerów, Młodowską i przy cerkwi skręcą w prawo w ul. Kopernika.

Na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza skierują się w stronę ul. Obłońskiej. Przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 skręcą w kierunku ronda nieopodal marketu budowlanego „Mrówka”, stamtąd ul. Zielną dotrą do zjazdu z wiaduktu, ponownie wjadą na rondo Jana Pawła II i na nim znów skręcą w lewo w ul. Lubelską. Kolarze przejadą obok budynku Urzędu Miasta, rozpędzą się i wjadą pod Górkę, gdzie rozpoczną finisz oraz walkę o etapowe zwycięstwo. Meta została zaplanowana w pobliżu schodów prowadzących do bazyliki NNMP. W dniu wyścigu kierowców zapewne czeka mnóstwo utrudnień, o czym będziemy informować na bieżąco. (s)

1 KOMENTARZ

  1. przecież ul. Zawadówka przez stan nawierzchni ciężko wjechać do Chełma ciągnikiem, a co mówić wyczynowym rowerem. Przy prędkości 50-60 km/h dojdzie do tragedii, podobna sytuacja będzie na finiszu po bruku na Lubelskiej …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here