Agata woła o pomoc

Pani Agata Pastwa, mieszkanka Lubelszczyzny, ma 35 lat. Jest kochającą żoną i mamą trzech małych córeczek: Roksany (12 l.) i bliźniaczek: Magdy i Nikoli (7 l.). W czerwcu ubiegłego roku dowiedziała się, że ma raka prawej piersi. Po długotrwałym i męczącym leczeniu choroba powróciła.


Lekarze w Lublinie nie mają już pomysłu na jej dalsze leczenie, dlatego kobieta szuka wsparcia finansowego na badanie u innych lekarzy. Potrzebuje 12 000 złotych. Pani Agata jest pełną życia mamą, która w walce z chorobą nie zamierza się poddawać.
– Kocham taniec i mam nadzieję, że jeszcze będę mogła cieszyć się swoją pasją. Może i bitwę z rakiem przegrałam, ale wojnę zamierzam wygrać – podkreśla. Od początku choroby ratowana była chemioterapią. Niestety, po kilku miesiącach musiała również poddać się mastektomii prawej piersi z wycięciem układu chłonnego prawej pachy. – Na przełomie stycznia i lutego 2017 r. przeszłam radioterapię, włączono mi hormonoterapię, a od marca 2017 do października 2017 r. poddana byłam immunoterapii w zastrzyku – wyjaśnia.
Kiedy wszyscy myśleli, że rak jest pokonany, pod blizną po piersi wyskoczył nowy guz.
– Zmieniono mi hormony i nic poza tym! Leczenie immunoterapią zostało przerwane, ponieważ mnie nie uchroniło, a wręcz odwrotnie – rak kwitł w środku – mówi pani Agata. – Lekarze z Centrum Onkologii w Lublinie nie mają pomysłu na moje leczenie, dlatego szukam innych możliwości leczenia, ale żeby było to możliwe, muszę prosić o wsparcie finansowe – dodaje.
Jej najbliższa rodzina również zmaga się z problemami: mąż nie pracuje zawodowo, ponieważ musiał przejąć opiekę nad dwiema córeczkami-bliźniaczkami, które od urodzenia chorują na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Pani Agata jest aktualnie na rencie z ZUS-u. Jak dodaje, chciałaby spróbować leczenia w innych ośrodkach, bo cały czas ma nadzieję na wygranie walki z chorobą. – Gdyby mój optymizm mógł pokonać raka, to już byłabym zdrowa i nie czytaliby państwo mojej historii – mówi z przekonaniem. Darowizny na rzecz leczenia pani Agaty można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Wystarczy wejść na stronę internetową opiekującej się nią onkologicznej fundacji „Alivia” (www. skarbonka.alivia.org.pl/agata-pastwa) i wybrać kwotę, jaką możemy przekazać. (EM.K.)