Ahmed chciał zdobyć broń

Kiedy lubelska policja dowiedziała się, że studiujący w Lublinie medycynę Ahmed S. poszukuje broni, natychmiast do akcji wkroczyli antyterroryści. Wpadli do wynajmowanego przez młodzieńca mieszkania na Kalinowszczyźnie. Nie znaleziono przy nim żadnych niebezpiecznych materiałów, ale i tak cudzoziemiec został aresztowany. Teraz służby sprawdzają, czy ma jakieś powiązania z islamskim terroryzmem.


Mężczyzna jest studentem II roku. Do Lublina przyjechał z Norwegii, której ma obywatelstwo. Śledczym przyznał się do tego, że poszukiwał broni. Stwierdził, że nie planował żadnego ataku i nie zamierzał nikomu zrobić krzywdy. Według niego chciał zdobyć broń, aby targnąć się na własne życie. Powodem jego desperackich myśli miały być niepowodzenia na uczelni (chodzi o oblany egzamin i groźbę skreślenia go z listy studentów).
Sprawę Ahmeda S Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, traktuje bardzo poważnie. Na razie mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania nabycia broni palnej. Sąd postanowił go tymczasowo aresztować. LL