Akcja krwiodawstwa w Leśniowicach

17 marca br. w godzinach 10.00 – 14.00 przy Urzędzie Gminy Leśniowice stanie ambulans do pobierania krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mieszkańcy będą mogli tam podzielić się tym, co najcenniejsze – krwią.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Leśniowice radnym rozdano ulotki dotyczące tej pierwszej akcji krwiodawstwa w gminie. Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, apelowała do radnych o pomoc w rozpropagowaniu akcji tak, aby krew oddało jak najwięcej mieszkańców, którzy spełniają warunki i mogą to zrobić.

Zapisy osób, które chcą wziąć udział w akcji i oddać swoją krew prowadzone są do 15 marca br. pod numerem tel. 82 567 54 94 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 lub mailowo: lesniowice@zgwrp.org.pl).

Apelując o udział w akcji krwiodawstwa organizatorzy przypominają, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki), jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia dawcy. Oddając krew: ratujesz przede wszystkim cenne życie i zdrowie drugiego człowieka, za każdym razem, gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne, w dniu oddania przysługuje ci zwolnienie z pracy, szkoły, otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here