Akcja „Prędkość”

Mamy w nosie przepisy, znaki i ograniczenia – to smutny fakt. Tylko w ciągu jednego dnia chełmska drogówka naliczyła 156 przekroczeń prędkości. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za szaleńczą jazdę, a dwóch odpowie za prowadzenie po alkoholu i mimo zakazu sądu.

(4 czerwca) Na terenie całego kraju prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”. Tego typu działania kontrolno-prewencyjne prowadzone są co jakiś czas, bo niezmiennie od lat – jak wynika z badań – to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków na drodze. Bilans czwartkowej akcji chełmskich policjantów to 156 ujawnionych przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Za jazdę szybszą o 50 km/h w terenie zabudowanym 5 kierowców straciło uprawnienia na 3 miesiące. Policjanci zatrzymali też 2 pijanych kierujących z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– 39-latek z Chełma, pomimo zakazu, wsiadł za kierownicę samochodu marki Golf, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Na ten sam pomysł wpadł mieszkaniec gminy Trawniki, który również w trakcie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów jechał samochodem marki VW Passat. 35-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – informuje sierż. Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here