Akcja Rekordzista Basenu 2018

Włodawski MOSiR po raz kolejny organizuje akcję Rekordzista Basenu. Trwać będzie od połowy stycznia do końca lutego. W dotychczasowych dwóch edycjach bezkonkurencyjny był Edward Łągwa. Kto zdetronizuje mistrza?

Celem akcji jest popularyzowanie pływania i propagowanie zdrowego trybu życia. Jest przeprowadzana w czasie godzin ogólnodostępnych na basenie MOSIR-u. Uczestnikiem akcji może zostać każda osoba (umiejąca pływać, bez względu na wiek) odwiedzająca pływalnię, która wykupiła bilet wstępu. Przed wejściem do wody udział w akcji należy zgłosić ratownikowi. Każdy uczestnik otrzymuje zegarek do mierzenia przepłyniętej ilości basenów, a wychodząc z wody zgłasza tę ilość dyżurującemu ratownikowi. Ratownicy nadzorują prawidłowy przebieg akcji. Przez cały czas trwania akcji sumuje się przepłynięty dystans każdego uczestnika. Każdy, kto do końca trwania akcji przepłynie w sumie 50 km uzyskuje tytuł „Superpływaka“ brązowego, 100 km – „Superpływaka“ srebrnego, 150 km uzyskuje tytuł „Superpływaka“ złotego. Uroczyste zakończenie akcji, połączone z wręczeniem nagrody, odbędzie się 3 marca na pływalni. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.
– To jest naprawdę fantastyczna zabawa – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor Ośrodka – i bynajmniej nie chodzi tu o żadną poważną rywalizację, lecz aktywny, zdrowy wypoczynek. Każdy metr w wodzie to dodatkowe minuty życia w zdrowiu. (p)