Alkohol za głosy?

Kampania wyborcza weszła już w decydującą fazę. Kandydaci na samorządowców wszelkimi sposobami usiłują przekonać wyborców do oddania głosów właśnie na siebie. Niestety, wciąż zdarza się kupowanie głosów. Tak ma być m.in. w gminie Wola Uhruska.

– Niech te wybory się już odbędą, to w końcu będzie spokój – mówi mieszkanka Uhruska (gm. Wola Uhruska). Kobieta żali się, że od kilku dni wielu jej sąsiadów praktycznie cały czas znajduje się pod wpływem alkoholu, który wyzwala w nich niekoniecznie tylko pozytywne uczucia. Dochodzi więc do domowych burd, do alkoholowych libacji w okolicach sklepu, a na to wszystko patrzą dzieci. Według naszej rozmówczyni sprawcą całego zamieszania ma być jeden z kandydatów do Rady Gminy w nadchodzących wyborach samorządowych. – Do drzwi mieszkania tego pana ustawiają się kolejki.

I nic w tym dziwnego, bo każdemu, kto obieca na niego głosować kandydat stawia kolejkę albo daje pieniądze na alkohol, a przez to cierpią rodziny – żony, dzieci, matki – dodaje kobieta. Nie wiadomo, czy postępowanie kandydata na radnego z Uhruska zostało zgłoszone organom ścigania. Jeżeli tak, mężczyzna może wpaść w poważne tarapaty i zamiast zasiadać w radzie, może siedzieć w więzieniu.

Kodeks Karny, a właściwie jego art. 250 wyraźnie mówi, że „kto, będąc uprawniony do głosowania, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” (pb)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here