Alkomaty nadal w użyciu

Przekonał się o tym cyklista z Włodawy, który wsiadł na jednoślad, bo był przekonany, że ze względu na epidemię policjanci nie będą go badać alkomatem. Mundurowi wyprowadzili go z błędu…

W niedzielę (15 marca) patrol z ruchu drogowego zatrzymał 43-letniego mieszkańca Włodawy. – Policjanci mieli podejrzenia, że cyklista jest nietrzeźwy, gdyż jechał wężykiem – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Zanim jednak mężczyzna został poddany badaniu, stwierdził, że urządzenie do badania stanu trzeźwości na pewno jest niebezpieczne w czasie epidemii, dlatego policjanci nie powinni dokonywać żadnych kontroli. Funkcjonariusze szybko wyprowadzili 43-latka z błędu.

Rowerzyście grozi teraz wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia rowerów do 3 lat. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć niebezpiecznych zdarzeń na jezdni. (bm)