All you need is love!

Te słowa ponadczasowej piosenki wśród kilku innych utworów The Beatles zabrzmią wkrótce z dachu Hotelu Victoria w Lublinie. To w nim w dniach 27-28 lipca 2019 odbędzie się spotkanie środowisk, które kwartet z Liverpoolu uznają za zespół muzyczny wszechczasów. Mają to potwierdzić liczne prezentacje, wizualizacje i pokazy filmów
Organizatorem zlotu jest Fan Club The Beatles w Lublinie – Reaktywacja (PL).

Główna część imprezy odbędzie się w sobotę 27 lipca, kiedy to zjadą do Lublina goście specjalni – przedstawiciele środowisk beatlesowskich z całej Polski, ale też m.in. z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Węgier. Tego dnia do późnej nocy będą występy muzyków, prezentacje, wizualizacje i pokazy filmów.

– Od godz. 15.30 zapraszam fanów big-beatu i melomanów muzyki popularnej z lat 60. i 70. XX wieku na doroczne święto naszego środowiska – mówi Krzysztof Stanisław Werner, prezes stowarzyszenia. Fan Club The Beatles w Lublinie jest organizacją non-profit autoryzowaną przez Beatles Story Muzeum w Liverpoolu. Lubelska wspólnota fan-klubowiczów liczy blisko 1800 osób, posiadaczy specjalnej legitymacji.

– W tym roku przypada kilka istotnych rocznic związanych z tym zespołem. Ze swej strony chcemy uhonorować je w formie wspomnień i pokazów m.in. z „Acorns for Peace” (pierwszego happeningu Johna Lennona i Yoko Ono na rzecz pokoju i ekologii – słynnej akcji z żołędziami). Z kolei fan-klubowy występ muzyczny na dachu hotelu Victoria będzie nawiązaniem do słynnych koncertów The Beatles właśnie na dachach. Uczcimy te rocznice również w formie projekcji filmów: „Yellow Submarine” i „Let It Be”, w postaci wystaw artystycznych.

– W niedzielę 28 lipca od godz. 11 będzie ów spontaniczny koncert na tarasie widokowym hotelu. Na pewno wybrzmią takie hity jak „Get Back”, „Don’t Let Me Down”, „Let It Be”. Później już bardziej kameralne spotkania z cyklu „Beatlesowskie pogaduchy” – wymiana wrażeń, poglądów o muzyce, dyskusja – kontynuuje prezes.

– Nasze mityngi organizujemy co roku. Są tam spotkania z fanami, występy muzyczne, prelekcje, tworzymy Beatlesowskie happeningi. Przebieg tych imprez rozpowszechniamy w świecie, ukazując pozytywną energię, jaką wyzwala muzyka wielkiej czwórki – taka nazwa przylgnęła do słynnego kwartetu z Liverpoolu.

Szykuje się więc w Lublinie intrygujące wydarzenie nie tylko dla fanów The Beatles. Miłośnicy podobnego brzmienia najbardziej cenią sobie przeżywane takich chwil wspólnie z innymi „Beatles-maniakami” i melomanami z całego świata, dlatego spotkanie w Hotelu Victoria ma być transmitowane na cały glob. W te dwa lipcowe dni chcą stworzyć (via Internet) wielką globalną wioskę – zasilaną konstruktywną beatlesowską energią!

„You may say that I’m a dreamer. But I’m not the only one. I hope someday you’ll join us, and the world will be as one” – brzmi przesłanie Johna Lennona z jego utworu „Imagine” (1971) mówiące, że pewnego dnia świat będzie jednością, jeśli i ty przyłączysz się do tego ruchu.

Marek Rybołowicz