Ambasador otworzy sezon rowerowy

Rowerowe ścieżki w okolicy Włodawy i Okuninki stają się coraz bardziej znane. W maju trasę spod włodawskiego czworoboku do plaży głównej w Okuninki przejedzie ambasador USA wraz ze świtą dyplomatów oraz centralnych i lokalnych decydentów.

Na obszarze powiatu włodawskiego wyznaczono szlak rowerowy o długości ok. 70 km – w większości w postaci asfaltowego pasa dla rowerów przy drogach wojewódzkich. Nazwanie tej ścieżki „rowerową autostradą” nabrało już praktycznego znaczenia. Ziemia włodawska jest wg specjalistów idealnym regionem dla powstawania ścieżek rowerowych i rozwijania rowerowej turystyki.
Oprócz rozwoju turystyki Green Velo znacząco poprawia bezpieczeństwo na niektórych drogach, co jest także bardzo istotne.
Trasa rowerowa Green Velo wybudowana została w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.
Dokładna data wizyty ambasadora USA Paula Wayne`a Jonesa we Włodawie jest już znana, zaś udział w otwarciu sezonu rowerowego we Włodawie został potwierdzony przez sekretariat ambasady. Ze względów bezpieczeństwa dokładny termin zostanie podany w przyszłości. (p)