Aquapark kusi rabatami

Chełmski aquapark na święta przygotował niespodziankę. Od wtorku 20 bm. będą dostępne karty klienta, w tym też limitowane w świątecznej oprawie graficznej. Od otwarcia obiekt odwiedziło już ponad 10 tysięcy osób. Rekord padł w niedzielę 11 grudnia, kiedy to z aquaparku skorzystało około 1 300 amatorów wodnych uciech. Park wodny będzie otwarty w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Już od wtorku 20 grudnia, w ramach programu „Chełmski Park Wodny Club” zostaną wprowadzone karty klienta. Będą też dostępne limitowane karty w świątecznej oprawie graficznej. – To może być ciekawy pomysł na prezent pod choinkę – przekonuje Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.
Karnety będą dostępne w trzech wariantach cenowych. Pierwszy za 50 zł – do wykorzystania wartość 56,50 zł w ciągu 30 dni. – Uzyskujemy 13 proc. rabatu – mówi Zbigniew Mazurek. – Drugi wariant to karta za 100 zł i dostajemy do wykorzystania kwotę 115 zł, czyli 15 proc. rabatu, w ciągu 45 dni. Trzeci karnet kosztuje 150 zł, do wykorzystania mamy 180 zł, czyli 20 proc. rabatu. Dodatkowo za każde kolejne doładowanie kart klienta przysługują następne rabaty.
Karnety są dostępne w siedzibie Chełmskiego Parku Wodnego przy ul. Lubelskiej. Aquapark z każdym tygodniem cieszy się coraz większą popularnością. Od otwarcia, czyli 26 listopada, z obiektu skorzystało już ponad 10 000 osób. Rekord padł w niedzielę 11 grudnia. Park wodny tego dnia odwiedziło około 1 300 osób. Dzień wcześniej było ich blisko 1 000. – Najwięcej osób korzysta ze stref basenowych – mówi Z. Mazurek. – Na drugim miejscu są klienci saunarium. W dalszej kolejności to miłośnicy squasha oraz amatorzy gry w kręgle.
Największym zainteresowaniem obiekt cieszy się w weekendy. Na tygodniu frekwencja dopisuje późnym popołudniem i wieczorami. – W godzinach dopołudniowych i wczesnopopołudniowych obiekt odwiedzają przede wszystkim klienci indywidualni oraz pierwsze zorganizowane grupy szkolne, w tym również wycieczki z innych miast województwa lubelskiego – mówi prezes Mazurek. – Otrzymujemy wiele zapytań w sprawie przyjazdu grup zorganizowanych oraz bardzo dużą liczbę próśb ze strony rodziców, aby wprowadzić zajęcia z nauki pływania, z których mogliby korzystać uczniowie chełmskich szkół oraz placówek z regionu. Trwają w tej sprawie uzgodnienia i są przygotowywane stosowne umowy. Od stycznia przyszłego roku zamierzamy wprowadzić program nauki pływania oraz cykliczne zajęcia aerobiku wodnego i innych ćwiczenia ruchowe w wodzie.
Coraz więcej chętnych gra w squasha. To nowa dyscyplina sportu w Chełmie. Do tej pory w mieście nie było ani jednego tego typu kortu. – W planach mamy organizację turniejów, również na kręgielni, która jest otwarta każdego dnia od 12.00 – mówi prezes Mazurek.
Wśród dotychczasowych klientów, oprócz mieszkańców Chełma i regionu, aquapark odwiedza spora liczba osób z ościennych powiatów: krasnostawskiego, włodawskiego, hrubieszowskiego i łęczyńskiego. – Zauważalny jest również wzrost liczby przyjezdnych z rejonu Lublina i Zamościa. Wśród klientów są też obywatele Ukrainy – zarówno na stałe przebywający w Chełmie jak i przyjezdni. Zdarzają się także klienci z odległych miast Polski oraz obywatele innych krajów – podkreśla Z. Mazurek.
Chełmski Park Wodny ciągle się zmienia. Oprócz kart klienta oraz kolejnych rabatów lojalnościowych zarząd spółki zamierza bardziej usprawnić korzystanie z obiektu. I tak, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia aquapark zostanie otwarty od 12.00. Bilet do saunarium będzie upoważniał do korzystania z całej strefy basenowej bez dodatkowych opłat, w ramach czasu zgodnie z wykupioną wejściówką. Mała sauna ma być dostępna bezpłatnie od 9.00 dla posiadaczy biletów na strefę basenową. W ostatnich dniach rozstrzygnięto negocjacje w sprawie wynajęcia pomieszczenia na siłownię i fitness. Rozpoczęła się natomiast procedura negocjacji odnośnie wynajmu powierzchni przeznaczonej pod część gastronomiczną. – Podpisujemy też umowy z klubami sportowymi oraz służbami mundurowymi na cykliczne korzystanie z basenu – mówi Z. Mazurek. – Zgodnie z sugestiami klientów chcemy doposażyć obiekt w dodatkowe siedziska, wieszaki, lustra. Kończymy prace nad uruchomieniem nowej strony internetowej Chełmskiego Parku Wodnego. Ponadto na bieżąco zbieramy od klientów uwagi i pomysły na to, w jaki sposób usprawnić korzystanie z naszego kompleksu. Będziemy wdzięczni za wszelkie podpowiedzi i sugestie dotyczące funkcjonowania i możliwości dalszego rozwoju aquaparku – dodaje prezes Mazurek.
Są też pierwsze uwagi. W minionym tygodniu nasi czytelnicy żalili się, że woda w basenie sportowym była zbyt zimna. – Różnice temperatur były odczuwalne – mówi nasz czytelnik.
Prezes Mazurek wyjaśnia, że temperatura wody w basenie sportowym zawsze wynosi około 27-28 stopni Celsjusza, zgodnie z obowiązującymi przepisami. – Woda w basenie rekreacyjnym jest natomiast cieplejsza o kilka stopni. Jej temperatura wynosi najczęściej 32,5 stopni Celsjusza. Być może ktoś wyszedł z basenu rekreacyjnego i wszedł do sportowego, dlatego też odczuł różnicę temperatur. (ptr)