Aquapark otwarty!

Miłośnicy wodnych szaleństw mogą już korzystać z atrakcji Chełmskiego Parku Wodnego. A tych nie brakuje. W budynku są cztery baseny: rekreacyjny, pływacki, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Są też sauny, groty: natryskowa i śnieżna, wanny z hydromasażem, zjeżdżalnie, boiska do squasha, tory bowlingu, kręgielnia oraz restauracja.
– W marcu 2015 roku w tym miejscu rosła jeszcze trawa – przypomina Mirosław Czech, dyrektor obiektu. – A teraz, w listopadzie 2016 roku, Chełmski Park Wodny może powitać pierwszych gości!
Obiekt został oficjalnie otwarty w sobotę, 26 listopada. Symboliczną wstęgę, na kilka minut przed godz. 9, przecinała rodzina z Chełma, która wzięła też udział w spocie reklamującym aquapark – Artur, Karolina i Sabina Cimek. Podczas pierwszego weekendu gospodarze obiektu postanowili zorganizować wielką promocję. W sobotę i niedzielę klienci mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami obiektu za jedynie 1 zł.

– Chcemy, aby to było miejsce wypoczynku, rodzinnych spotkań relaksu – podkreśla prezydent Agata Fisz. Piotr Ogon, dyrektor firmy Skanska, która była wykonawcą obiektu, przekonuje, że aquapark z powodzeniem będzie spełniał te funkcje. – Z pewnością chełmskie centrum sportów wodnych będzie jednym z najbardziej prestiżowych obiektów na mapie sportowo-rekreacyjnej kraju – podkreśla.
Inwestycja pochłonęła ok. 33 mln złotych. (mg)