Architektoniczne wizje młodych

94 projekty dyplomowe młodych architektów można zobaczyć na wystawie startARCHITEKCI’17. Wystawa czynna jest od 14 lutego do 23 marca 2018 r. codziennie w godz. 8-20 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Projekty powstały w 2017 roku na kierunku architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej


– Prace młodych architektów zostały zebrane w dziewięciu grupach tematycznych: „Dialog z historią”, „Dusza i ciało”, „Dwoistość”, „Dopełnienie”, „Mechanizm”, „Natura”, „Od nowa”, „Potencjał”, „Rozwój”. Prace są rozmieszczone tak, by zwrócić uwagę odbiorców na idee, wartości i sposoby kształtowania przestrzeni. Jednocześnie zakwalifikowanie prac do określonych kategorii służy pokazaniu wieloaspektowości poszczególnych zagadnień – mówi dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski z Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej.
Na wystawie można zobaczyć m.in. projekty centrum sztuki ulicznej w Lublinie, domu aktywnego seniora nad Zalewem Zemborzyckim, pawilonu Polski na Expo 2020 w Dubaju, muzeów: kryminologii, fotografii, motoryzacji czy kamienia węgielnego oraz kliniki weterynaryjnej dla małych zwierząt.
Tegoroczna wystawa jest dziewiątą edycją i po raz pierwszy odbywa się w Centrum Spotkania Kultur. Pierwsze dwie edycje miały miejsce w Warsztatach Kultury i były wydarzeniami wspierającymi kandydaturę Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zaś kolejne sześć edycji prezentowanych było w Galerii GALA.
Organizatorami wydarzenia są: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Centrum Spotkania Kultur oraz Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here