Artur Juszczak. Zawód: prezes?

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. Dotychczasowy jej sternik został dyrektorem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jego miejsce zajął natomiast… Artur Juszczak. Były wiceprezydent Chełma, eksprezes spółki PGO, przebiera w lukratywnych posadach jak w rękawiczkach. Warto było w sierpniu ubiegłego roku porzucić Polskie Stronnictwo Ludowe i wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości…

Jeszcze rok temu Artur Juszczak należał do grona aktywnych działaczy miejskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, w których pełnił funkcję wiceprezesa. Przed wyborami samorządowymi z dnia na dzień porzucił ludowców i znalazł się w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Opłaciło się, bo z końcem listopada objął urząd pierwszego wiceprezydenta Chełma. Na przełomie kwietnia i maja br. został odwołany ze stanowiska, a następnie powołany na prezesa zarządu PGO. Był nim przez trzy miesiące. Od czwartku 1 sierpnia br. stoi na czele spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. Do Artura Juszczaka, który w niespełna osiem miesięcy dostał trzy intratne posady, idealnie pasuje cytat „Mój mąż z zawodu jest dyrektorem” z kultowego filmu Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana”. Do końca kadencji pozostały jeszcze ponad cztery lata, zatem kto wie, jakie jeszcze stanowiska w tym czasie zdoła objąć.

W kompetencje Juszczaka, choć on sam chwali się wieloma dyplomami, wątpi wielu chełmian, czego dowodem są liczne nieprzychylne dla niego opinie zamieszczane nie tylko w internecie. Kto uważa, że Artur Juszczak sprawdził się jako wiceprezydent miasta, odpowiedzialny m.in. za inwestycje, czy spółki miejskie? Czy zdał egzamin na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami? Ciężko stwierdzić, bo akurat w tej dziedzinie nie miał prawie żadnego zawodowego doświadczenia, choć urząd miasta dyplomatycznie twierdzi, że Juszczak, który dostał od prezydenta misję dotyczącą przygotowania spółki do połączenia jej z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Chełmie, zrealizował postawione przed nim zadanie.

Teraz Juszczak objął funkcję prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, bo dotychczasowy jej sternik, Grzegorz Orzełowski decyzją zarządu województwa lubelskiego od 1 sierpnia br. pełni obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Juszczak ma w ciągu tygodnia przedstawić plan dotyczący dalszego funkcjonowania Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. Aquapark przynosi straty, bo korzysta z niego zbyt mało osób. Widocznie brakuje przemyślanej polityki cenowej i skutecznych działań marketingowych, zachęcających do korzystania z usług chełmskiego aquaparku, m.in. kierowanych do klientów z regionu. Juszczak dostał również zadanie związane z uporządkowaniem handlu w mieście, a także przygotowaniem likwidacji opłaty targowej. (jar)