Atrakcji moc w noc

W nocy z 20 na 21 kwietnia najmłodsi czytelnicy Biblioteki Publicznej Gminy Hańsk mieli okazję uczestniczyć w organizowanej już po raz 7. Nocy z Andersenem. Tegoroczna edycja była nie tylko okazją do świętowania urodzin słynnego bajkopisarza, ale także miała zwrócić uwagę na wszystkie zwierzęta.

Nocy z Andersenem towarzyszyło hasło „I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate, czyli co wiemy o zwierzętach”.
– Pierwszym gościem, który odwiedził naszą bibliotekę był Włodzimierz Czeżyk – Komendant Posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Włodawa, który nie tylko wspaniale opowiadał o zwierzętach leśnych, ale także posadził z dziećmi drzewka przed biblioteką w ramach akcji „1000 drzewek na minutę” – mówi bibliotekarka, Agnieszka Wróbel. – Następnym punktem nocnych harców w bibliotece była wizyta Bartosza i Łukasza Staszek z Woli Krasieńskiej k. Lublina, którzy prowadzą hodowlę psów (w tym wielu championów) Siberian Husky.

Panowie podzielili się z dziećmi swoją wiedzą na temat pielęgnacji psów, opowiadali, czym zajmuje się groomer, czy psy chodzą do SPA i skąd wzięła się u nich miłość do czworonogów. Na koniec ogromną niespodzianką okazała się możliwość pogłaskania piesków. Kolejnym gościem biblioteki był Piotr Hola – lekarz weterynarii, który udzielił dzieciom wielu wskazówek jak opiekować się swoimi pupilami. Głośne czytanie bajek z morałem, zabawy integracyjne, śpiewy i tańce czekały na dzieci podczas spotkania z Bogusławą Górską – koordynatorem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w powiecie włodawskim – wylicza Wróbel.

Głównym celem „Nocy z Andersenem” jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych, skojarzenie czytania z przyjemnością. Akcja odbywa się w ramach kampanii właśnie bibliotekarka Agnieszka Wróbel. (b)