Atrapa nie upilnuje porządku

Śmieci znowu piętrzą się przy blokach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. I AWP. Podrzucania odpadów nie zablokowała kamera zamontowana niedaleko kontenerów, bo wszyscy wiedzą, że to atrapa.

– Znowu mamy bałagan przy śmietnikach – napisał do nas mieszkaniec I AWP. Między blokiem 37 a 39 stoją przepełnione kontenery. Na dowód wysłał nam zdjęcia. Śmieci faktycznie wylewają się z kontenerów. I wygląda tak, jakby dawno tam nikt nie sprzątał. Podrzucania nowych odpadów, głównie wielkogabarytowych, nie powstrzymuje też zamontowana w pobliżu kamera. Bo wszyscy wiedzą, że to atrapa.

Informację o bałaganie dostaliśmy w minioną środę. Dzień później śmieci zniknęły z ulicy. Ale kontenery nadal są pełne.

– Miasto zapewnia kontenery na plastik i metale, które najszybciej się wypełniają – mówi Maciej Cieślak, wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Opróżniane są w określonych terminach i to, co możemy zrobić to posprzątać wokół nich. Gdybyśmy chcieli żeby ich było więcej to musielibyśmy za to dodatkowo płacić.

ChSM ma też odwieczny problem z wielkimi gabarytami. – Termin ich odbioru przypada raz na trzy miesiące. Ale mieszkańcy wystawiają je wtedy, kiedy chcą. Rozmawiamy z MPGK, które w miarę możliwości odbiera je częściej – mówi M. Cieślak. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here