Awanse posypały się, jak nigdy

Inaczej niż dotychczas, bo w nieco okrojonym składzie i reżimie sanitarnym, w piątek (24 lipca) chełmscy policjanci obchodzili swoje święto. W tym roku awansowało łącznie aż 99 funkcjonariuszy KMP.

Uroczystości z okazji obchodów Święta Policji rozpoczęły się o godz. 10 na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Z uwagi na sytuację w kraju uczestniczyli w nich tylko: kadra kierownicza KMP, awansowani oraz nowo przyjęci funkcjonariusze i przedstawiciele związków zawodowych w policji.

Apel rozpoczął się od ślubowania trojga funkcjonariuszy, którzy 13 lipca zasilili szeregi chełmskiej komendy. Następnie wyróżnieni funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie – mł. insp. Mariusza Kołtuna akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku awansowało łącznie aż 99 policjantów. W korpusie oficerów starszych – 2 policjantów, w korpusie oficerów młodszych – 1 policjant, w korpusie aspirantów – 35 policjantów, w korpusie podoficerów 45 policjantów i w korpusie szeregowych 16 policjantów. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here